• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/CyberEnerji/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905379347060
  • https://twitter.com/cyberenerji
  • https://www.instagram.com/berkan_atk/
  • https://www.youtube.com/channel/UCfp7dr10tz0K8vqM6uPHX1w
Üyelik Girişi
Videolar

Corona virüs covid-19 dan kaynaklanan akciğer iltihaplanması, yüksek ateş gibi sorunları hidrojen ile tedavi etmek mümkün.

Koronovirüs vücuda girdiginde vücutta oksidasyon oranı artıyor ve vücutta hidrojen peroksit seviyesi artıyor. Bunun neticesinde virüs stokin hücreleri üretiyor, bu stokinler akciger albiol hücrelerine (solunum hücrelerine) saldırıp, akcigerlerde enfilamasyona (intihap) neden oluyor ve oksijenin hücrelere ulaşmasına engel olup hastanın boğularak ölümüne neden oluyor. Eğer koronalı hastaya dışardan hidrojen girerse, vücuttaki oksidasyon duruyor, virüsün neden oldugu hidrojen peroksit ile dışardan gelen hidrojen birleşip su oluşturuyor. Akcigerdeki intihaplanma duruyor .Bu süreçte  vücut zaman kazanıyor, kazandıgı bu zaman içerisinde vücudun immün sistemi tekrar toplanıp güçlenerek virüsleri yok edebiliyor ve hastanın iyileşmesi sağlanıyor.

Uygulanan yöntem çinde bilimsel dergilerde yayınlanarak bilimsel litaretürde yer almıştır.
--------------------------------------------------------------------------------------
Çindeki med tecf  firmasının hidrojen oksijen makinası üretim ve hastalar üzerindeki etkilerinin incelendiği yazı:

https://www.bioworld.com/articles/434553-asclepius-meditec-develops-hydrogen-oxygen-nebulizer-to-tackle-covid-19
Türkçe çevirisi:

BEIJING - Med-tech firması Shanghai Asclepius Meditec Co.Ltd , ventilatör eksikliğini gidermeye yardımcı olabilecek bir hidrojen-oksijen nebülizörü geliştirdiğini ve COVID-19 ile mücadelede hidrojen-oksijen tedavisinin potansiyelini vurguladığını söylüyor.

AMS-H-03 olarak adlandırılan bu sınıf III tıbbi solunum cihazı, şirkete göre su elektrolizini kullanarak hidrojen ve oksijen içeren üç litre karışık gaz üretebiliyor ve 24 saat kesintisiz çalışabiliyor.

Asclepius'un proje yöneticisi Peggy Lai BioWorld'e verdiği demeçte, "Nebülizörlü hidrojen-oksijen jeneratörü, suyu% 66 hidrojen gazı ve% 33 oksijen gazına, 3L / dak akış hızıyla elektrolize ediyor, bu da normal bir ventilatörde bir yükseltme" dedi .

Cihaz tek başına veya trident mafsal yoluyla kombinasyon halinde kullanılabilir. Hastanelerde oksijen boru hatları, invaziv ventilatörler ve noninvaziv ventilatörler ile paralel olarak da kullanılabilir.

2011 yılında Asklepius, hastaların bir hidrojen ve oksijen karışımını solumasına izin vererek çeşitli kronik hastalıkların ve tümörlerin tedavisini incelemeye başladı.

Hidrojen-oksijen nebülizörü 2015 yılında yeniden geliştirildi. Şirket, dört yıllık bir insan denemesinde bronşektazinin neden olduğu kronik obstrüktif akciğer hastalığının akut alevlenmesi veya solunum yolu darlığı olan hastaların tedavisinde cihazın olumlu klinik sonuçlar gösterdiğini söyledi.

Şimdi, Asclepius, hafif ila şiddetli semptomları olan hastaları tedavi etmek için kullanılan hidrojen-oksijen nebülizörünün COVID-19 için en hayati adjuvan tedavilerden biri olabileceğine inanıyor.

Lai, bu cihazı kullanan 400 hastanın Çin'deki 20 hastanede değerlendirildiğini söyledi. Bunların arasından 259 COVID-19 hastası, hastaneye yatış, hidrojen-oksijen nebülizörlerle tedaviden önce ve cihazla tedaviden sonra olmak üzere üç aşamada analiz edildi.

AMS-H-03 nebülizör. 

Asclepius, hidrojen-oksijen gaz karışımını soluyan hastaların gerçek dünyadaki kanıt analizinde, sonuçların cihazın hastalarda göğüs ağrısı, nefes darlığı, nefes darlığı, öksürük, balgam ve şiddetli zatürre semptomlarını iyileştirebileceğini gösterdiğini söyledi. Ek olarak, ciddi hastalık riskini azaltabilir, hastanede kalış süresini kısaltabilir ve hastaların pulmoner fibrozu iyileştirmesine yardımcı olabilir.

Şirket ayrıca, Nisan ortasında veri toplandıktan sonra 150 denek üzerinde GCP uyumlu, randomize kontrollü bir klinik araştırmanın sonuçlarını da yayınlayacak.

Asklepius'un yöneticisi Xin-Yong Lin, şirketin mühendislerinin hidrojen-oksijen karışımının neden olduğu yanıcılık sorununun üstesinden geldiklerini ve hidrojen-oksijen karışımının yardımcı bir anti-enflamatuar olarak etkisine tanık olduklarını söyledi.

"Bunun herhangi bir yan etkisi olmayan son derece yenilikçi bir tedavi aracı olduğuna inanıyoruz, bu da tüm hidrojen tıp uzmanlarının sabırsızlıkla beklediği bir sonuçtur" dedi. "Yeni koronavirüs pnömonisi için mevcut ilaç eksikliği göz önüne alındığında bu şüphesiz ilham verici."

Çinli tıp uzmanları, COVID-19 ile mücadele etmek için hidrojen-oksijen tedavisinin kullanımından bahsedildi. Çin Ulusal Solunum Hastalıkları Klinik Araştırma Merkezi'nden bir uzman olan Wei-jie Guan, The European Respiratory Journal'da Koronavirüs Hastalığının Önlenmesi ve Yönetimi için Stratejiler 2019 başlıklı makalesinde terapiden bahsetti .

"Hava yolu direncinin ve güvenliğinin önemli ölçüde azalması ışığında, su elektroliziyle üretilen hidrojen ve oksijen karışık gazının inhalasyonu klinik uygulamada uygulandı" dedi.

Guan, "Hidrojen-oksijen karışık gaz inhalasyonu, bir pilot araştırmada COVID-19 hastalarının çoğunda nefes darlığının önemli ölçüde iyileşmesine neden oldu ve bu nedenle Covid-19 Teşhisi ve Yönetimi için en son Tavsiye belgesinde onaylandı" dedi.

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu tarafından 3 Mart 2020'de yayınlanan belge, nazal kateter ve maske oksijenasyonu dahil, zamanında etkili oksijen tedavisi sağlanmasını ve nazal yüksek akışlı oksijen tedavisi olarak kullanılmasını önerdi ve “mümkünse, karışık hidrojenin solunması ve oksijen (H2 / O2:% 66,6 /% 33,3) uygulanabilir. ”

Bazı araştırmacılar, bu teknolojinin, solunum rahatsızlıklarının tedavisinde faydalı olduğu kanıtlanmış bir hidrojen-oksijen karışımı üretmenin ucuz ve uygun bir yöntemi vaat ettiğine inanıyor.

“H2-O2 karışımı inhalasyonuyla tedavi edilen hastalar göğüs ağrısı ve nefes almada önemli iyileşme hissettiler. Leslie Dan profesörü Shirley Wu, COVID-19 ve viral enfeksiyonun neden olduğu ROS, inflamasyon, sitokin fırtınası ve çoklu organ yetmezliği için etkili ilaçların yokluğu ve mevcudiyeti göz önüne alındığında, H2-O2 gaz inhalasyonunun daha geniş şekilde uygulanması birçok hayatı kurtarabilir " Toronto Üniversitesi Eczacılık Fakültesi.

Şirket artık cihazı seri üretmeye hazır. Foxconn tarafından desteklenen Asclepius, bir milyon hidrojen-oksijen nebülizörünün 90 gün içinde üretim hatlarından çıkma yolunda olduğunu söyledi.

Asclepius, hidrojen-oksijen nebülizörünün dünya çapındaki ventilatör sıkıntısını çözmede yardımcı olabileceğini söyledi. Analitik şirketi Globaldata, talebi karşılamak için yaklaşık 880.000 daha fazla ventilatöre ihtiyaç duyulacağını tahmin ediyor. ABD'nin yaklaşık 75.000 ventilatöre ihtiyacı var, Fransa, Almanya, İtalya, İspanya ve İngiltere'nin birlikte 74.000 cihaza ihtiyacı var.

Diğer referans linkler:
https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04336462
https://www.hospimedica.com/critical-care/articles/294781869/innovative-nebulizer-fights-global-coronavirus-epidemic.html
https://apnews.com/e5e82e0efba486ed25a05ef57d7ce16e
https://www.nsmedicaldevices.com/news/china-based-asclepius-meditec-helps-solve-ventilator-shortage-with-its-innovative-device/
https://www.crunchbase.com/organization/asclepius-meditec
https://www.prnewswire.com/news-releases/china-based-asclepius-metidec-helps-solve-ventilator-shortage-with-its-innovative-device-301037380.html
https://www.researchgate.net/post/Potential_Cheap_and_effective_Drug_for_COVID-19/2
https://www.researchgate.net/publication/49708288_Hydrogen_inhalation_ameliorates_ventilator-induced_lung_injury
http://covid-19.moh.gov.my/kajian-dan-penyelidikan/mahtas-covid-19-rapid-evidence-updates/08_Life_Box_Inhaling_Mixture_of_Hydrogen_and_Oxygen_for_Management_Of_COVID_19_Patient_editted.pdf
https://www.smartpatients.com/trials/NCT04336462
https://www.cebm.net/covid-19/registered-trials-and-analysis/565 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam9
Toplam Ziyaret489242
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.50398.5380
Euro10.041310.0815
Hava Durumu
Takvim
Saat