• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/CyberEnerji/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905379347060
  • https://twitter.com/cyberenerji
  • https://www.instagram.com/cyber_enerji/
  • https://www.youtube.com/channel/UCfp7dr10tz0K8vqM6uPHX1w
Üyelik Girişi
Videolar

Sıkça Sorulan Sorular

Sistem nasıl çalışıyor?

 Cihazımızın deposuna özel kimyasal ile karıştırarak koyacağınız 1 litre kadar su cihazın elektroliz hücresinde elektroliz edilir.Çıkan  gaz  cihazın deposuna gider.Daha sonra  sulu filtre kabına giderek kimyasal buharlarından tamamen temizlenir.Gaz tamemen temizlendikten sonra bir hortum vasıtasıyla aracınızın hava filtre borusundan motora verilir.

Aracım dizel. Bu sistem aracıma olurmu ? Turboya zarar verirmi ?

Sistemimiz tüm dizel, benzinli ve LPG li araçlara uygundur.Motorunuzun hararetinide düşürdüğünden turboya herhangibir zarar vermesi mümkün değildir.

 

Aracım sıfır? Aracıma zarar verirmi ?

Cihazın araçlara hiçbir zararı yoktur.Hidrojen gazı çok yanıcı olmasına rağmen verilen miktar oldukça düşüktür.Bu nedenle motorda herhangi bir zarar meydana getirmez.Motorun herhangibir yerinde depolanmadığından metal, plastik aksamlara hiçbir zararı sözkonusu değildir.

Hidrojen yandığında su oluşuyor.Bu su motora ve egzos sistemine zarar verirmi ?

1m³ hava deniz seviyesinde yaklaşık 1,2kg'dır. 1m³ havada su buharı oranı %1-%4 arasıdır. Bu oran sıcaklığa, basınca, gece gündüz durumuna ve konuma, denize yakınlığa bağlı olarak değişir. Biz %2 olarak alalım. Stokiyometrik oranı ideal olarak sağladığımızı düşünelim ve 14,7/1 alalım.Saatte 6 Litre benzin yakan bir araç yaklaşık 73.5m³ hava tüketir. Sadece tüketilen bu havadaki su buharı 1750gr'dan fazladır. Yakıtta bulunan hidrokarbon ve oksijenin yanma reaksiyonu ile oluşan su buharı da tüketilmiş olan havadan çok daha fazladır. 
Şimdi  Hidrojen yandığında oluşacak su buharı miktarını hesaplarsak  1Litre Su elektroliz edildiğinde 1860 Litre HHO gazı yapıyor. Dakikada 1Litre HHO ürettiğimizi varsayarsak saatte 60 Litre HHO yakmış oluruz. Bunu da hesaplarsak saatte sadece 32gr su tüketmiş oluruz. Bu miktar, havada bulunan ve yanma olayı ile ortaya çıkan su buharı miktarının yanında çok çok önemsizdir. Yanma sonucu oluşan su buharları yaklaşık 650-700 derece sıcaklıkta motordan atılmaktadır. Sonuç olarak ek hidrojenden dolayı oluşan suyun motora kesinlikle zarar vermeyeceğini söyleyebiliriz.

 

Montajı kim yapacak ?

Cihazı bayimiz bulunmayan yerlerde  kendiniz montajlayabilir veya bir oto elektrikçisine montajlatabilirsiniz.Montaj işlemi oldukça kolaydır.Detaylı kullanım klavuzu ürünle birlikte göndermekteyiz. Bayi bulunan illerde bayilerimize montaj yaptırabilirsiniz. Ürün Fiyatlarımıza montaj ücreti dahil değildir.

Montajı biz yaparsak ürün garanti dışı kalırmı ?

Montaj klavuzunda belirtilen seri no ve diğer bilgiler tarafımıza iletildiği takdirde sistem garanti kapsamında olacaktır.

 

25.000km de bir değişen kimyasal sıvı nedir? Nasıl temin edilecek?

Kimyasal sıvı saf su veya  damacana su ve buna karıştırılan özel bir kimyasal tozdur.Su benzinliklerde satılan saf sudur.Ütü suyu diyede piyasada satılmaktadır.Bulunmadığı durumlarda damacana suda kullanılabilir.Kimyasal toz ise ilk alımda cihazla birlikte gönderilmektedir.Bu size 40bin km yetecek miktardadır.Kimyasalınız bittiğinde tekrar bizden ve bayilerimizden temin edebilirsiniz.

 

Kimyasal sıvı nasıl değişecek,Her seferinde servisemi gitmem gerek ?

Kimyasal sıvının değişimi çok kolaydır.Sistemde bulunan bir  vana açılarak sıvı boşlatılıp yeni sıvı ana tanka ilave edilir.Bu işlem yaklaşık 2 dakikanızı alır.

 

Kaza anında bir tehlike oluştururmu ?

Sistemde çok fazla gaz biriktirilmediğinden bir kazada az miktardaki gaz yansa bile ciddi bir tehlike doğurmaz.Ayrıca sistemde alınmış olan güvenlik önlemleri nedeni ile elketroliz hücresi, ana tank ve filtre sistemindeki gazın motordan  alev alma ihtimali sıfırdır.

Bu sistem jeneratör, tekne gibi yerlerde de kullanılabilirmi ?

Kesinlikle evet.İçten yanmalı tüm motorlarda kullanılabilir. Kullanmayı düşündüğünüz motorun silindir hacmi  ve diğer özellikleri bize bildirilirse motorunuza uygun sistem tasarlayabiliriz. .Yapılması tek gereken uygun motora uygun sistem kullanmak.Özel ihtiyaçlarınız için mail atabilirsiniz.

100 litre hacime kadar dizel ve doğalgaz motorları için özel sistem imalatımızda vardır.

 

Türkiyedeki testlerde ne kadar tasarruf sağlandı ?

LPG'li araçlarda ortalama %20-50
Benzinli araçlarda %20-50
Dizel araçlarda %20-65 tasarruf sağladığı tesbit edilmiştir.

Tasarruf oranları aracın marka, model, yakıt türü, motor hacmi gibi faktörlere bağlı olarak değişmektedir.

 

Sisteminizin Türkiyedeki diğer sistemlerden farkı nedir ?

Kuru tip elektroliz hücresi kullanımı türkiyede ilk defa firmamız ile başlamıştır.2010 yılından beri Türkiyede bir ilk olarak başladığımız üretimi sürekli geliştirmeye devam ederek hergeçen gün dahada mükemmelleştirmeye devam ediyoruz. Piyasadaki birçok sistem ya yetersiz gaz üretmekte, yada gereğinden çok fazla gaz üreterek motora gereksiz yük bindirmektedirler. 2010 yılından beri yüzlerce araçta yaptığımız denemeler sonucu  araca yük bindirmeyen, tam gereken miktarda gaz üreten sistemleri üretmiş durumdayız. Piyasadaki sistemlerin birçoğunda sıvı filtre ünitesi bulunmamaktadır. Bu nedenle zamanla motora kimyasal buharı gitmekte buda motoru aşındırmaktadır.Bu tür sistem kullananlar motorun hidrojen nedeniyle aşındığını sanmakta ve sektör lekelenmektedir. Oysaki sorun yetersiz sistemlerden kaynaklıdır. Bizim sistemlerde sıvı filtre ünitesi ile motora tamamen temizlenmiş gaz gönderilmekte bu nedenle motor zarar görmemektedir. Hidrojenin olumlu etkileri nedeniyle motor ömrü dahada artmaktadır. Piyasadaki sıradan sistemlerde genellikle 304 -316L veya 316ti (titanyumlu) paslanmaz çelik malzemeler kullanılır. Bu malzemeler ilk bir saat kullanımda bile suyu sarartır 3-5 bin km yol yapıldığında plakalar çamur gibi kaplanır ve verim çok fazla düşer. Sık sık temizleme gerektirirler. Toplam kullanım ömürleri ise 3-4 yılı geçmez. Bizim sistemlerde kullandığımız plakalar süper strong ismini verdiğimiz özel bir mateyaldir. Ortalama 25.000 km boyunca suyu kirletmez. Temizlik gerektirmez. plakalarda çamur birikimi olmaz. Hücrelerimizin ortalama kullanım ömrü 15 yıldır. Sadece 50.000 km de bir temizlik yapılması yeterlidir.

Saf hidrojen sistemimi yoksa karışık üreten sistemmi kullanmalıyım ?

Biz hem saf hidrojen sistemi hemde karışık üreten sistemler üretmekteyiz. Bugüne kadar her iki sistemide aynı marka model  araçlarda test ettik. Sonuç olarak karışık gaz üreten sistemlerin saf hidrojene göre daha yüksek tasarruf sağladığını gördük. Bu nedenle araçlarınızda karışık üreten L serisi cihazlarımızdan kullanmanızı öneririz. Sistem yapısı itibariylede karışık üreten sistemler motor sağlığı ve kullanım ömrü açısından daha güvenilir sistemlerdir. Saf hidrojen sistemleri hücre içinde membran kullanıldığından daha sık temizlik gerektirmekte , sorun çıkma olasılığı daha yüksek olan sistemlerdir. bu sadece bizim sistemler için geçerli olmayıp piyasadaki diğer saf hidrojen sistemleri içinde geçerli bir durumdur.

Piyasada titanyum plakalı sistemler dahamı iyidir ?

Titanyum korozyona çok dayanıklı bir metaldir. Bunun sebebi yüzeyi hızla oksitlenerek oluşan bu oksit tabakasının aşındırıcı maddenin daha derine inmesini önlemesidir. Ancak bu oksit tabakası elektriği iletmemektedir. Bu nedenle  hücrelerde saf titanyum plaka kullanılamaz. Alaşım halinde ise bazı paslanmaz malzemeler %0,2 gibi (316ti) düşük oranlarda titanyum içerirler. Bu nedenle titanyum plakalı diye lanse edilerek satış yapılması doğru değildir. Bazı kişiler %20-50 gibi titanyum içeriyor diyerek satış yapmakta ve insanlarımızı aldatmaktadırlar. Bu tür söylemlere itibar etmeyiniz. %20-50 titanyum içeren bir malzeme dünyada bulunmamaktadır.Bulunsa bile titanyumun bu kadar yüksek oranda olması  titanyumun oksitlenme özelliğinden dolayı o malzemenin elektrolizde kullanımını imkansız hale getirecektir. Titanyum lafına kanıp paranızı boşyere  iki kat pahalı ürünlere harcamayınız.

Ürünü nasıl satın alabilirim ?

Ürünü sitemizden veya ana sayfamızda bulunan linklerdeki sitelerden  kredi kartı ile peşin veya taksitli olarak alabilirsiniz.  Nakit alımlarınızda bizimle iletişim kurduğunuz takdirde verilecek hesap numarasına ücreti yatırdığınızda ürün kargo ile tarafınıza gönderilmektedir. Makit ödemede özel indirim sağlanmaktadır. Veya isterseniz kapıda ödemeli olarakta ürün göndermimiz bulunmaktadır.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam39
Toplam Ziyaret606137
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.122732.2514
Euro34.784634.9240
Hava Durumu
Takvim
Saat