• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/CyberEnerji/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905379347060
  • https://twitter.com/cyberenerji
  • https://www.instagram.com/cyber_enerji/
  • https://www.youtube.com/channel/UCfp7dr10tz0K8vqM6uPHX1w
Üyelik Girişi
Videolar

Benzinden Tasarruf Etmenin Yolları

Benzin fiyatlarının yüksekliği nedeniyle ülkemizde benzin kullanımı ne yazık ki araç sahipleri için hep en korkutucu ve dikkat edilmesi gereken konuların başında olmuştur. Bu nedenle benzinden tasarruf etmek için herkesin yaptığı değişik uygulamalar bulunmaktadır. Öncelikle belirtmek gerekir ki yazımızın konusu olan tasarrufun en iyi yolu aracını gerektiği gibi kullanılması ve bakımının ihmal edilmemesidir.
 
 
Periyodik bakım kapsamındaki eskimiş bujilerin değiştirilmesi, karbüratör, akümülatör bakımı, hava ve yakıt filtrelerinin gözden geçirilmesi, lastik basınçları ve rot ayarlarının yapılması gibi konuların yakıt tasarrufu sağlama noktasında ne denli önemli olduğu konusunda tüm uzmanlar hem fikir.
 
Gerekli bakımları yaptırdınız, benzini en uygun fiyat ile satan istasyonları da buldunuz.  Peki kullanım öncesinde ve sırasında yapacaklarınızın da benzin tasarrufu konusunda size destek olacağını biliyor musunuz?
 
Belki bu maddelerden bazılarını bilmeden uyguluyorsunuz. Ancak bilinçli olarak benzin tasarrufu yapmanın bütçenize olduğu kadar çevreye de faydalı olduğunu unutmayın ve yazımızı okumaya devam edin.

 

Araç Kullanırken Yakıttan Tasarruf Etmenin Püf Noktaları

 
Benzin alırken:
 
1. Havanın serin olduğu gün ve saatlerde benzin almak daha iyidir. Örneğin sabah erken saatlerde aldığınız benzin, soğuk hava nedeniyle sıkışmıştır. Bu sayede benzini buharsız olarak alırsınız ve aynı para ile daha fazla benzin almış olursunuz.
 
2. En iyi benzin seviyesi yarım depodur. Depoyu tamamen doldurduğunuzda hortumda kalan miktarın da ödemesini yapabilirsiniz. Bu nedenle depoda boşluk kalmasına dikkat edin.
 
3. İstasyondaki tankların yeni doldurulmuş olduğunu fark ederseniz, benzin almayın. Dolum esnasında tankların dibinde kalan tortular üste çıkar ve o an aldığınız benzinin kalitesini düşürür.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam25
Toplam Ziyaret596687
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar31.384931.5107
Euro34.055234.1917
Hava Durumu
Takvim
Saat